Valencia wciąż bez wygranej

Bartłomiej Płonka | 21.07.2013; 01:44

Stuttgart 1:0 Valencia

Podopieczni Miroslava Đukicia znów nie byli w stanie wygrać. W trzecim meczu na zgrupowaniu w Niemczech Los Ches ulegli Stuttgartowi 0:1.

Tradycyjnie, serbski szkoleniowiec na dwie połowy do boju posłał dwa inne składy. W pierwszej odsłonie na murawę wyszli Guaita, Joao, Ricardo Costa, Mathieu, Cissokho, Dani Parejo, Javi Fuego, Fede, Viera, Piatti i Paco Alcácer, natomiast drugie 45 minut zagrali Diego Alves, Barragán, Rami, Víctor Ruiz, Salva Ruiz, Banega, Oriol, Míchel, Feghouli, Robert Ibáñez oraz Jonas.

Już w trzeciej minucie VFB wyszło na prowadzenie. Przy dośrodkowaniu piłki w pole karne zaspała walencka defensywa, z czego skorzystał Schwaab i dał prowadzenie miejscowym. Valencia odpowiedzieć mogła kilkanaście minut później, lecz strzał Viery minimalnie minął słupek bramki Stuttgartu.

W drugiej połowie najlepszą szansę na wyrównanie wyniku miał Sofiane Feghouli. Algierczyk otrzymał świetne podanie od Jonasa, jednakże nieczysto uderzył piłkę i ta drogi do bramki nie znalazła. Groźny strzał z dystansu oddał również Michel, lecz bramkarz niemieckiej ekipy koniec końców nie został pokonany.

Valencia wraca z Niemczech bez żadnego zwycięstwa. Następny mecz na Mestalla z Milanem ma być już poważnym sprawdzianem dla drużyny Đukicia.

Valencia: I połowa: Guaita, Joao, Ricardo Costa, Mathieu, Cissokho, Dani Parejo, Javi Fuego, Fede, Viera, Piatti i Paco

II połowa: Alves, Barragán, Rami, Víctor Ruiz, Salva Ruiz, Banega, Oriol, Míchel, Feghouli, Robert Ibáñez oraz Jonas.

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne