Wypożyczeni 2011/2012: runda jesienna

Dominik Piechota | 26.12.2011; 13:58

Valencianistas podstawowymi zawodnikami w swoich klubach

W sezonie 2011/2012 z Valencii CF do innych klubów zostało wypożyczonych czterech zawodników. Wszyscy z nich wystąpili kilkunastokrotnie w swoich zespołach i pokazali, że zasługują na szansę od Mistera. Sprawdź, jak spisywali się wypożyczeni zawodnicy w pierwszej połowie sezonu!

Miguel Ángel Moyá (Getafe CF) - 14 meczów | 20 straconych bramek

Hiszpan jest podstawowym zawodnikiem Getafe CF w obecnym sezonie. Jego zespół utrzymuje się w środku tabeli, zajmując 12. miejsce w Primera División. Bramkarz nie zagrał tylko w dwóch spotkaniach: z Malagą oraz Villarrealem. W pozostałych meczach to Moyá strzegł bramki madryckiego klubu. 27-latek spisywał się dobrze i wielokrotnie ratował dziurawą obronę Getafe przed utratą gola. Miguelowi 4-krotnie udało się zachować czyste konto, m.in. w meczu z FC Barceloną, w którym został bohaterem.

Ostatni mecz: Getafe CF pokonało 2:1 na wyjeździe RCD Mallorcę. Bramkarz zawinił przy stracie gola, ponieważ nie zdołał złapać dośrodkowanej piłki. W końcówce Miguel otrzymał także żółtą kartkę.

Michel Herrero (Hércules CF) - 16 meczów | 4 bramki

23-latek jest wyróżniającą się postacią w swoim zespole. Drużyna z Alicante zajmuje 3. pozycję w tabeli Segunda División, tracąc tylko jeden punkt do lidera. Michel i spółka z pewnością będą walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomocnik zagrał prawie we wszystkich spotkaniach i dowodził poczynaniami ofensywnymi swojego zespołu. Młody rozgrywający znacznie rozwinął się w Herculesie i dojrzał do dorosłego futbolu. W bieżącym sezonie został ukarany czterema żółtymi kartkami.

Ostatni mecz: Hércules CF przegrał 1:2 z będącą w środku tabeli CD Numancią. Michel Herrero rozegrał przeciętny mecz. Został zmieniony w 74 minucie spotkania.

Alejandro Domínguez (CA River Plate) - 15 meczów | 2 bramki

Klub z River Plate jest głównym kandydatem do awansu. Drużyna Domingueza zajmuje 2. miejsce w tabeli Primera B Nacional (2. liga argentyńska) i traci 2 "oczka" do liderującego Instituto AC Córdoba. Alejandro świetnie odnalazł się po powrocie do ojczyzny. Ofensywny pomocnik zaliczył w tym sezonie kilka asyst i wraz z Fernando Cavenaghim jest ulubieńcem kibiców w Buenos Aires.

Ostatni mecz: River Plate pokonało 1:0 Patronato. "Chori" zagrał w tym spotkaniu, lecz został zmieniony w 59. minucie przez Andre Riosa. Obecnie od dwóch tygodni w rozgrywkach 2. ligi argentyńskiej trwa przerwa.

Anthony Lozano (CD Alcoyano) - 12 meczów | 2 bramki

Lozano (na zdjęciu) przybył do Valencii CF tego lata i został natychmiast wypożyczony do lokalnego klubu. CD Alcoyano zajmuje 17. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. 18-latek rozgrywa debiutancki sezon w Europie, lecz gra bardzo przyzwoicie. Honduranin w nagrodę za dobrą postawę w lidze został powołany do reprezentacji swojego kraju, w której zadebiutował. "Choco" zdobył bramki przeciwko FC Cartagenie oraz Barcelonie B. Młody napastnik uznawany jest za ogromny talent. Zasłynął ze strzelenia 11 goli w 8 meczach młodzieżowej reprezentacji Hondurasu.

Ostatni mecz: CD Alcoyano poniosło porażkę 2:3 przeciwko Realowi Murcii CF. Lozano nie wystąpił w tym spotkaniu.