Valencianistas w reprezentacjach

Zdzisław Lewicki | 15.10.2011; 17:55

Pech Maduro, debiut Alby

Blisko dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach klubowych okazały się pracowitym czasem dla części zawodników. Tuż przed wznowieniem meczów ligowych, prezentujemy krótkie podsumowanie występów Valencianistas.

Sergio Canales

Hiszpania U-21. Spotkanie z Chorwacją rozegrano 7 października. Sergio został zmieniony dopiero w końcówce, a jego drużyna wygrała 2:0.

Jordi Alba

Katalończyk zadebiutował w drugim meczu, ze Szkocją. Alba asystował przy trafieniu Silvy i rozegrał bardzo dobre zawody.

Jérémy Mathieu

W obu spotkaniach nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych, przez co nadal nie może cieszyć się z pierwszego występu dla Les Bleus.

Adil Rami

Wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w spotkaniach z Albanią (3:0) oraz Bośnią i Hercegowiną (1:1). Dzięki remisowi w ostatnim starciu, Francuzi zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw kontynentu.

Hedwiges Maduro

Nie zagrał w żadnym ze spotkań swojej reprezentacji z powodu poważnego urazu kostki. Czytaj więcej: kontuzjowani.

Mehmet Topal

Wrócił na boisko po kontuzji, której doznał w meczu z Sevillą. Topal wystąpił w wygranym 1:0 spotkaniu z Azerbejdżanem. Turcja w barażu zmierzy się z Chorwacją.

Ricardo Costa

Mecz z Islandią obejrzał z trybun, natomiast porażkę z Danią z ławki rezerwowych. Portugalia zawiodła w końcówce grupowej rywalizacji o EURO i musi wygrać dwumecz z BiH.

Éver Banega

Argentyna rozpoczęła eliminacje do mundialu. Banega zagrał 72 minuty w meczu z Chile (4:1) oraz wszedł w 66. minucie jako rezerwowy w przegranym spotkaniu z Wenezuelą (0:1)

Jonas Oliveira

Wystąpił w obu towarzyskich potyczkach: od 82. minuty przeciwko Kostaryce (1:0) i od 80. przeciwko Meksykowi (2:1).

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: FIFA.com