Klub odwoła się od czerwonej kartki dla Albeldy

Zdzisław Lewicki | 05.12.2010; 14:37

Llorente i spółka domagają się sprawiedliwości

Valencia złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji o wyrzuceniu z boiska Davida Albeldy - informuje SuperDeporte opierając się na zaufanych źródłach zbliżonych do klubu. Były kapitan Nietoperzy musiał opuścić murawę Santiago Bernabéu w 65. minucie wczorajszego spotkania z Realem Madryt.

W raporcie sporządzonym po meczu Miguel Ángel Pérez Lasa napisał, że czerwona kartka została pokazana za przerwanie akcji rywala zagraniem ręką. Albelda wielokrotnie uderzał się ręką po twarzy, powtarzając 'Que cara tienes árbitro' ('Ale masz tupet!').

O tym, jak bardzo pomylił się Pérez Lasa przekonują powtórki: VCF Video, od 3:10.

Niezależnie od decyzji Komitetu Rozgrywek, w najbliższym ligowym spotkaniu nie zagra Tino Costa. Dodatkowo, szóstka piłkarzy ma na swoim koncie po cztery żółte kartki: Sytuacja w La Liga

W czternastu kolejkach piłkarze Valencii otrzymali 57 żółtych kartek, co daje średnią 4,07 kartki na mecz. To jedna z najwyższych średnich w historii.

Pérez Lasa mimo wielu lat spędzonych na hiszpańskich boiskach, nie wspiął się na międzynarodowy poziom. Sympatycy La Liga z pewnością pamiętają sytuację ze stycznia tego roku, kiedy z boiska wyleciał... Cristiano Ronaldo, za uderzenie łokciem Patricka Mtiligi z Málagi: Video

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte