Gwizdy na Mestalla

Ulesław | 23.10.2010; 21:35

Valencia CF - Real Mallorca 1:2

Debiut Mariusa Stankeviciusa, debiut w nowym sezonie Miguela Moyi, czarujący występ Jordiego Alby. Tyle z pozytywów sobotniego meczu z Realem Mallorca. Goście wyjeżdżają z Walencji z kompletem punktów, po całkowicie bezproduktywnej grze Los Ches.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie po skandalicznej decyzji arbitra - nieatakowany Webo wywrócił się w polu karnym, a Alvarez Izquierdo wskazał na jedenasty metr. Bardzo złym strzałem popisał się się Chori Castro, jednak Miguel Moya rzucił się zbyt daleko i nie zdołał sięgnąć piłki popchniętej przez skrzydłowego Bermellones w środek bramki.

Dwadzieścia minut później było 0:2. Bramkarz Valencii odbił strzał Ratinho, ale Chori Castro dobił głową do pustej bramki. W 34. minucie sfaulowany w polu karnym został Vicente, a podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Roberto Soldado. Niedługo potem Chori Castro mógł mieć na koncie hattricka, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Moyi.

Drugą połowę na boisku rozpoczęli Aduriz i Bruno, którzy zmienili Banegę i Stankeviciusa. Nie wpłynęły to jednak na zmianę obrazu gry - wąskie boisko na Mestalla perfekcyjnie wykorzystała zwarta formacja defensywna Mallorki, ustawiona bardzo ciasno i bardzo blisko bramki Dudu Aouate. Największe zagrożenie pod bramką Mallorki stwarzał Jordi Alba, najpewniejszy po Ricardo Coscie również w defensywie. Zupełnie nie funkcjonowała prawa flanka Valencii, gdzie operował Pablo Hernandez, przypominający swoją własną boiskową karykaturę.

Emery próbował jeszcze ratować wynik wpuszczając na murawę Tino Costę za Davida Albedę, jednak i to nie przyniosło poprawy jakości gry Valencii. W efekcie, po niesprawiedliwie podyktowanym rzucie karnym i szybkiej stracie drugiej bramki, Valencia nie była w stanie podnieść się z kolan i zasłużenie przegrała z Realem Mallorca.

Valencia CF: Moyà - Stankevicius, Maduro, Ricardo Costa, Jordi Alba - Albelda, Fernandes - Vicente, Banega, Pablo - Soldado.

Real Mallorca: Aouate - Ratinho, Nunes, Ramis, Ayoze - Joao Victor, Martí - De Guzmán, Nsue, Castro - Webó.

Wszystkich fanów zapraszamy na nasz kanał IRC, dostępny przez bramkę www, a także za pośrednictwem klientów. Sieć: Quakenet, kanał: Valencia_CF. Na naszym forum znajdują się poradniki do skonfigurowania klientów IRCa.

Kategoria: Ogólne | Źródło: własne