3 punkty na początek!

Nevan | 30.08.2010; 13:49

Malaga 1-3 Valencia

W pierwszej kolejce Primera Division, Valencia na wyjeździe zdołała pokonać Malagę. Bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Fernandez, natomiast dla Valencii gole strzelali Aduriz i dwukrotnie Joaquin.

W mecz lepiej weszli piłkarze Valencii, którzy od samego początku ruszyli zdecydowanie do ataku. Pierwszą dogodną sytuacje zmarnował w 4 minucie Juan Mata, który uderzył nad poprzeczką.

Kilka chwil później piłkarze Valencii wywalczyli rzut rożny. Ever Banega posłał piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Aritz Aduriz. Bramkarz gospodarzy był bez szans. 0-1 dla Valencii.

Następne kilka minut meczu toczone było w powolnym tempie. Dopiero w 26 minucie Malaga mogła doprowadzić do wyrównania, lecz w polu karnym z piłką minął się Eliseu.

W 34 minucie świetne podanie Joaquina, zmarnował Juan Mata, uderzając wprost w Arnau.

Malaga próbowała jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę wyrównującą. Strzał Quincy\'ego Cesar zdołał wybronić, ale uderzenie Fernandeza w zamieszaniu podbramkowym już nie.

Do przerwy rezultat nie uległ zmienia, dopiero w 55. minucie Cesar uratował Valencię przed utratą bramki. Znakomite podanie otrzymał Rondon, Cesar koniuszkami palców przerzucił jednak piłkę nad bramką.

W 60 minucie idealne podanie otrzymał Aduriz, który jednak nie zdołał skierować piłki w światło bramki. W 65 minucie, na strzał z dystansu zdecydował się Jeremy Mathieu, ale piłka po jego strzale minęła bramkę.

W 70 minucie znakomitą akcją popisał się Joaquin, który z lewego skrzydła wszedł w pole karne i uderzył na bramkę Arnau. Piłka odbiła się od któregoś z obrońców gospodarzy i wpadła do bramki

Minęło zaledwie 5 minut i już było 1-3. Kapitalną akcje na skrzydle przeprowadzili dwaj rezerwowi - Pablo i Alba. Ten drugi dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę po podaniu Navarro otrzymał Aduriz. Wystawił ją do nadbiegającego Joaquina, a ten potężnym płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

Reszta meczu była toczona w spokojnym tempie. Jedyna groźna okazja w przeciągu ostatnich 15 minut została zmarnowana przez Aduriza, który uderzył w boczną siatkę po podaniu Tino Costy.

Valencia osiągnęła swój cel. Zdobyła 3 punkty na trudnym terenie i udowodniła, że nawet w tak przebudowanym składzie jest w stanie zwyciężać. Za dwa tygodnie na Mestalla przyjeżdża Racing, który w pierwszej kolejce przegrał 0-3 z Barceloną.