Mata na ławce, dziesięć minut Marcheny

Niesamowite emocje zgotowali kibicom zawodnicy Hiszpanii i Paragwaju - po dwóch niewykorzystanych karnych o wyniku meczu przesądził strzał Davida Villi, który dał zawodnikom del Bosque awans do półfinału. Dobrze zaprezentował się Paragwaj, który walczył z mistrzami Europy jak równy z równym.

Mimo iż teoretycznym faworytem tego starcia byli Hiszpanie, to jednak zawodnicy Gerardo Martino ani myśleli ułatwić im awansu do półfinału. Gracze Paragwaju od początku spotkania postawili wysoko poprzeczkę, dzięki czemu podopieczni Vicente del Bosque nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Justo Villara. Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowym remisem, piłkę do siatki po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła posłał Nelson Valdez. Sędzia jednak uznał, że w tej sytuacji napastnik Borussi Dortmund znajdował się na pozycji spalonej i bramki nie zaliczył.

Po zmianie stron emocje sięgnęły zenitu, gdy po niespełna godzinie gry arbiter główny tego spotkania podyktował rzut karny dla Paragwajczyków za faul Gerarda Piqué na Antolínie Alcarazie. Do piłki podszedł Óscar Cardozo, ale Iker Casillas wyczuł jego intencje i złapał piłkę. Chwilę później kontrę wyprowadzili Hiszpanie i w polu karnym przewrócił się David Villa, zaś sędzia podyktował... kolejną jedenastkę. Do piłki podszedł Xabi Alonso i pokonał bramkarza Paragwaju, ale arbiter nakazał ponowne wykonanie karnego, gdy jeden z zawodników Martino zbyt wcześnie wbiegł w pole karne; przy drugiej próbie Villar powtórzył wyczyn Casillasa i wybronił strzał pomocnika Realu, a dobitki okazały się nieskuteczne. Kiedy wydawało się, że trzeba będzie kolejnych 30 minut do rozstrzygnięcia, świetną akcję wyprowadził Andrés Iniesta i podał do wbiegającego w pole karne Pedro. Gracz Barcelony, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, trafił w słupek; piłka wyszła w boisko i trafiła pod nogi Villi, który umieścił ją w siatce; po drodze futbolówka jeszcze ponownie trafiła w słupek. W ostatnich minutach dobrą okazję na wyrównanie stworzyli sobie Paragwajczycy, ale i tym razem górą okazał się Casillas. Po obfitującym w emocje meczu Hiszpania wygrała 1:0 dzięki bramce Villi i w walce o finał zagra z Niemcami.

Gole: VCF Video

Kategoria: Ogólne | Źródło: nicesport.pl