Sensacja w Durbanie!

Dzidek | 16.06.2010; 18:43

Hiszpania - Szwajcaria 0:1

Szwajcaria pokonała mistrzów Europy, Hiszpanów 1:0. Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył tuż przed upływem godziny gry Gelson Fernandes.

Helweci zaszokowali Hiszpanów i cały piłkarski świat. Przed meczem nikt nie dawał im nadziei nawet na zdobycie punktu, tymczasem na konto Die Nati powędrował ich komplet.

Początkowe minut były wyjątkowe senne. Drużyna Vicente del Bosque dominowała, ale nie potrafiła tego przekuć w dogodne okazje. Szwajcarzy, osłabieni absencją Alexandra Freia, postawili na solidną i zespołową grę obronną. Taktyka Ottmara Hitzfelda zdała egzamin, Hiszpanie nie potrafili sforsować zwartej obrony przeciwników. Dopiero z upływem czasu zaczęli dochodzić do głosu. Jeszcze przed przerwą David Villa mógł wyprowadzić La Furia Roja na prowadzenie, ale zamiast strzelać w dobrej sytuacji, wolał podawać do kolegów.

Po wznowieniu hiszpańska armada przystąpiła do kanonady. Rywale pierwszy raz celnie uderzyli dopiero w 54. minucie i... od razu otworzyli wynik konfrontacji. Derdiyok pędził w stronę pola karnego, Casillas wybiegł z bramki, by go zatrzymać. Piłka odbiła się od nóg piłkarzy i trafiła do Gelsona Fernandesa, który już wiedział co zrobić.

Del Bosque niemal natychmiast zarządził zmiany. Na boisku pojawili się Fernando Torres i Jesús Navas, a parę minut później Pedro, który zastąpił kontuzjowanego Andrésa Iniestę.

Hiszpanie nacierali raz po raz, lecz w zetknięciu z twardą obroną byli bezradni. Szwajcarzy ograniczali się do kontrataków, skupiając się na przerywaniu licznych i groźnych akcji oponentów. Na drodze do szczęścia La Selección stawali przeciwnicy albo... bramka - w 70. minucie Xabi Alonso kropnął wprost w poprzeczkę.

Następną kolejkę spotkań zaplanowano na 21 czerwca. Hiszpania zagra z Hondurasem, a Szwajcaria z Chile.

Relacja ze spotkania MŚ w RPA: Hiszpania - Szwajcaria

Kategoria: Ogólne | Źródło: nicesport.pl