Míchel ratuje młodych Hiszpanów

Zibi | 15.11.2009; 13:29

Valencianista bohaterem

Prowadzona przez Juana Ramóna Lópeza Caro reprezentacja narodowa Hiszpanii do lat 21 zwyciężyła w rozgrywanym przedwczoraj spotkaniu kwalifikacji do Mistrzostw Europy Finlandię. Zwycięskiego gola w 79. minucie zdobył pomocnik Valencii CF, Míchel Herrero.

La Furia Roja przez cały mecz „dusiła” swoich rywali, ale nie znajdowała sposobu na pokonanie golkipera przeciwników. Hiszpanie starali się grać ładną, otwartą, a przede wszystkim ofensywną piłkę, lecz ultra defensywne ustawienie Finów nie pozwalało im rozwinąć skrzydeł. Nie pomagały nawet szarże Andera Herrery i Diego Capela, którzy tego wieczoru byli bardzo aktywni. To w głównej mierze oni ciągnęli grę reprezentacji, która na połowie rywala miała problemy z konstruowaniem akcji oraz tworzeniem dogodnych okazji. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dwoma fantastycznymi strzałami z dalszej odległości popisał się Kiko, ale rozgrywający świetne spotkanie Hradecky i tym razem nie dał się zaskoczyć.

Na drugą odsłonę trener reprezentacji Hiszpanii desygnował Adriána w miejsce Joselu i jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Wejście ofensywnie usposobionego pomocnika Getafe dodało sporo ożywienia w poczynaniach drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Stworzył dwie szanse, z których jedna zakończona strzałem Javiego Martíneza, omal nie przyniosła upragnionej bramki. W 59 minucie entrenador zmienił mało produktywnego Marcosa Gullóna, a na placu gry pojawił się wychowanek Valencii CF, Míchel. Urodzony w Burjassot 21-latek dał przebojową zmianę, bardzo śmiało wyprowadzał kolejne ataki drużyny. 20 minut po wejściu piłkę z lewej strony dośrodkował Diego Capel, podaniem w polu karnym przedłużył ją Adrián, a niezdecydowanie golkipera Finlandii wykorzystał celnym uderzeniem właśnie Míchel. Na tablicy świetlnej wreszcie pojawił się korzystny rezultat – 1:0. Do końca meczu Hiszpanie nie oddali inicjatywy, kontrolując wydarzenia na boisku. Młodzi zawodnicy dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka i teraz mogą na swoje konto dopisać cenne trzy punkty.

5. Liechtenstein 5 0 0-0-5 0-18

Hiszpania 1: Sergio Asenjo; Azpilicueta, Kiko, Laguardia, Canella; Marcos Gullón (Míchel, 59’); Ander Herrera, Javi Martínez, Parejo (Fran Mérida, 83’), Capel; i Joselu (Adrián López, 46’).

Finlandia 0: Hradecky; Nikkari (Sumusalo, 45’), Toivio, Arajuuri, Raitala; Mannström (Delvas, 80’), Kauko, Kulehmainen, Ojala; Hjelm i Pukki (Kangaskolkka, 71’).

Gole: 1-0, minuta 79’: Míchel.

Arbiter: Levan Paniashvili (Gruzja). Ukarani: Arajuuri, Ojala, Kangaskolkka i Raitala.

Stadion: El Arcángel (Córdoba). 7.500 kibiców.

Incydenty: 3 kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 w Danii 2011.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | Superdeporte