W dniu dzisiejszym w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Zespół Valencii, który zajmując na mecie ostatniego sezonu szóste miejsce zagwarantował sobie prawo startu w tych rozgrywkach, trafił na rywala ze Skandynawii, Stabaek IF. Pierwszy mecz odbędzie się 20 sierpnia w Norwegii, rewanż na Estadio Mestalla – 27 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu uzyska prawo startu w fazie grupowej Ligi Europejskiej.
Pełny zestaw par 4. rundy eliminacji:
Stabaek IF (Norwegia) - Valencia CF (Hiszpania)
PAOK Saloniki (Grecja) - SC Heerenveen (Holandia)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Heart of Midlothian (Szkocja)
Werder Brema (Niemcy) - Aktobe Lento (Kazachstan)
Everton (Anglia) - Sigma Ołomuniec (Czechy)
BATE Borysów (Białoruś) - Liteks Łowecz (Bułgaria)
NAC Breda (Holandia) - Villarreal CF (Hiszpania)
Lech Poznań (Polska) - Club Brugge (Belgia)
Fulham Londyn (Anglia) - Amkar Perm (Rosja)
Galatasaray Stambuł (Turcja) - Levadia Tallin (Estonia)
FK Teplice (Czechy) - Hapoel Tel Awiw (Izrael)
Metalurg Donieck (Ukraina) - Austria Wiedeń (Austria)
Twente Enschede (Holandia) - FK Qarabag Agdam (Azerbejdżan)
AS Roma (Włochy) - MFK Koszyce (Słowacja)
Dynamo Moskwa (Rosja) - CSKA Sofia (Bułgaria)
Racing Genk (Belgia) - OSC Lille (Francja)
PSV Eindhoven (Holandia) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael)
Lazio Rzym (Włochy) - Elfsborg IF (Szwecja)
Trabzonspor (Turcja) - Toulouse FC (Francja)
Partizan Belgrad (Serbia) - MSK Żilina (Słowacja)
FK Baku (Azerbejdżan) - FC Basel (Szwajcaria)
Ajax Amsterdam (Holandia) - Slovan Bratysława (Słowacja)
Szachtar Donieck (Ukraina) - Sivasspor (Turcja)
Broendby Kopenhaga (Dania) - Hertha Berlin (Niemcy)
Athletic Bilbao (Hiszpania) - Tromsoe IL (Norwegia)
FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - CFR Cluj (Rumunia)
Rapid Wiedeń (Austria) - Aston Villa (Anglia)
Steaua Bukareszt (Rumunia) - Saint Patrick\'s Athletic (Irlandia)
Sparta Praga (Czechy) - NK Maribor (Słowenia)
Zenit Sankt Petersburg (Rosja) - Nacional Madeira (Portugalia)
Genoa CFC (Włochy) - Odense BK (Dania)
Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Slovan Liberec (Czechy)
EA Guingamp (Francja) - Hamburger SV (Niemcy)
FC Sion (Szwajcaria) - Fenerbahce Stambuł (Turcja)
Sturm Graz (Austria) - Metalist Charków (Ukraina)
Slavia Praga (Czechy) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)
Benfica Lizbona (Portugalia) - Worskla Połtawa (Ukraina)
FC Vaslui (Rumunia) - AEK Ateny (Grecja)
Kategoria: Ogólne | Źródło: Uefa.com