Remis Mestallety

Zibi | 09.05.2009; 21:30

Ekipa rezerw Valencii potrzebuje już tylko jednego punktu w ostatniej kolejce ligowej, żeby uniknąć walki o utrzymanie w barażach. Kilka dni temu piłkarze Óscara Fernàndeza zrobili kolejny krok w kierunku pozostania w szeregach trzeciej ligi.

Mecz z zaciekle walczącą o zachowanie statusu ligowego Terrassą, okupującą aktualnie barażową lokatę przynieść miał ostateczną odpowiedź na pytanie dotyczące przyszłości VCF-Mestalla. Jak się jednak okazało, poznamy ją dopiero w 38 kolejce ligowej, kiedy na Mini Estadi przyjedzie 10 drużyna tabeli – katalońska CF Gavà.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Valencianistas. Od początku meczu warunki na boisku dyktowała Terrassa, a na domiar złego w 28 minucie do siatki gości trafił Boniquet. Choć wszystko lepiej układało się dla rywali to Valencia chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony strzeliła gola. Blanquinegros poszli za ciosem i udokumentowali swą przewagę kolejną bramką. W 81 minucie arbiter spotkania usunął jeszcze z murawy zawodnika przeciwników dlatego nic nie wskazywało, że gol Carlosa Davida oraz Pity nie przyniesie kompletu oczek. Trzy minuty później skuteczną kontrę wyprowadzili piłkarze Terrasy, wyrównując rezultat spotkania.

Terrassa FC – Valencia CF - Mestalla 2:2

Terrasa FC 2: Relaño, Óscar Sierra, Julio de Dios, Boniquet, Blas (Jordi Martínez, min. 60), Raúl Torres, Naulet (Guillem, min. 77), Peque, Carroza, José Ramírez (Raúl Pérez, min. 86) y Torivio.

Valencia CF - Mestalla 2: Guaita, Ximo Navarro, Jaume, Carlos David, Arturo, Carles, Olcina (Ximo Forner, min. 92), Pita, Toledo (Olsen, min. 90), Timor (Quique, min. 65) y Riau.

Gole: 1-0 Boniquet (min. 28), 1-1 Carlos David (min. 67), 1-2 Pita (min. 71), 2-2 Jordi Martínez (min. 84)

Arbiter: Sergio del Río Ayete ukarał Relaño, Julio de Diosa, Boniqueta, Jordiego Martíneza, wyrzuciła za to Carrozę w 81 minucie. Ponadto żółte kartki wskazał Carlosowi Davidowi, Carlesowi y Timorowi.

Kategoria: Ogólne | Źródło: ValenciaCF.com