Porażka młodych Hiszpanów

marcin90 | 12.10.2008; 19:42
Piłkarze młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, którzy w cuglach wygrali "polską" grupę eliminacyjną do Młodzieżowych Mistrzostw Europy wczoraj, w dalszej fazie eliminacji nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu swoim rówieśnikom ze Szwajcarii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla zawodników z kraju współorganizującego tegoroczne Mistrzostwa Starego Kontynentu, co stawia podopiecznych Pierre-André Schürmanna w nieco lepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. W barwach reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego pełne 90 minut rozegrał zawodnik Los Ches - Juan Manuel Mata.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla młodych Hiszpanów. Już w 18 minucie wyszli na prowadzenie, po tym jak strzegącego bramki przeciwnika Yanna Sommera pokonał Sergi Busquets. Radość podopiecznych Juana Ramona Lopeza Caro nie trwała jednak długo, gdyż po niespełna 9 minutach do wyrównania doprowadził Johan Vonlanthen. W 51 minucie wynik spotkania ustalił Adrian Nikci, który zmusił Sergio Asenjo do drugiej kapitulacji tego dnia.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już we wtorek 14 października.

Kategoria: Ogólne | Źródło: UEFA/własne