Raport z Mestallety #4

Iwo Rubaszewski | 10.11.2020; 00:13

Pierwsza porażka

Po serii trzech remisów z rzędu druga drużyna Valencii zasmakowała goryczy porażki. W niedzielnym starciu przeciwko Orihueli okazali się gorsi od gospodarzy, przegrywając 1:2. Pozytywnym aspektem porażki był fakt powrotu na boisko Marca Ferrisa po rocznej absencji.

Pierwsza połowa meczu przebiegała w dość wolnym tempie, choć Orihuela była nieco aktywniejsza i przeprowadzała ataki skrzydłami. Nie ustrzegli się jednak błędów. W wyniku jednego z nich Hugo González był bliski znalezienia się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz obrońca, Doriano Korstam zdołał wybić piłkę spod nóg skrzydłowego. Gospodarze również próbowali szczęścia, ale bezskutecznie, gdyż to Mestalleta otworzyła wynik spotkania. W 36. minucie fantastycznym uderzeniem z okolic 30. metra popisał się Pablo Gozálbez. Piłka, niczym pocisk, trafiła w prawą część bramki przy samym słupku, a bramkarz nie miał większych szans na skuteczną robinsonadę.

Od początku drugiej części gry Orihuela zasygnalizowała, że nie zamierza dopuścić do starty punktów na własnym stadionie. Goście odpierali ataki do 60. minuty, gdy po dośrodkowaniu doświadczonego Chechu z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłka trafiła do Toché, który klinicznie wykończył centrę głową. Valencia próbowała odpowiedzieć, atakując często bocznymi sektorami boiska. Na placu gry pojawił się Marc Ferris, który wrócił do gry po trzeciej w swojej karierze kontuzji kolana. W 78. minucie debiutant w szerach Los Ches, Eduardo Mingotes, został sfaulowany w środkowej części boiska, lecz winowajca nie zobaczył czerwonej kartki. Z decyzją arbitra żywiołowo nie zgadzali się piłkarze „Nietoperzy”, ale ich zdenerwowanie szybko przerodziło się w smutek. Już w 80. minucie, po zamieszaniu w polu karnym do strzału dwukrotnie doszedł Rubén Solano. Pierwszy strzał został zablokowany, lecz drugi znalazł drogę do bramki. Piłkarze Mestallety nie zdołali wyrównać i ich pierwsza porażka w sezonie 2020/2021 stała się faktem.