Kolejna porażka Valencii

Artur Lipka | 24.10.2020; 00:47

Beniaminek pokonuje „Los Ches"

Tym razem „Nietoperze" przegrały na wyjeździe z Elche. Kolejna porażka z rzędu może już poważnie martwić kibiców i daje do myślenia trenerowi. Gole dla gospodarzy strzelili Fernandez Pomares i Fidel. Honorowe trafienie dla Valencii zdobył Toni Lato.

Gracia zaskoczył przed meczem, wystawiając dwóch lewych obrońców, Gaye i Lato. Poza tym przez kontuzję zabrakło Maxiego Gomeza. Zastąpił go Kevin Gameiro.

Pierwsza połowa zdecydowała o przegranej Valencii. Gospodarze od samego początku nie pozwolili „Nietoperzom" na zbyt wiele, w ciągu 45 minut podopiecznym Gracii nie udało się oddać celnego strzału. Za to piłkarze Elche mieli ich tylko i aż dwa. I oba zamienili na gola.

W 19 minucie Jose Antonio Fernandez Pomares otrzymał pilkę na prawym skrzydle, ograł Gaye ścinając do środka i oddał strzal w dolny róg przy dalszym słupku. Domenech nie zdążyl z paradą i Elche prowadzi 1:0.

„Los Ches" nie umieli w żaden sposób odpowiedzieć. Gospodarze wyczuli słabość przyjezdnych i wykorzystali ją. W 37 minucie piłkarze Elche odbierają piłkę tuż prze polem karnym Valencii. Pomares podał futbolówkę Fidelowi Fidelowi, a ten zdecydował się na strzał z dystansu, który podwyższa wynik na 2:0.

Po tej akcji, napór Elche zmalał, zaś Valencia spróbowała złapać kontakt, ale na próbie się skończyło. Jedyna okazja, rzut wolny, zostal zmarnowany. Do tego Gabriel otrzymał żółtą kartkę tuz przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej połowie „Nietoperze" pokazały, że jeszcze umieją grać w piłkę. Jednakże wciąż nic z tego nie wynikało. Dopiero wejście Kangina Lee na boisko w 68 minucie coś zmieniło. Koreańczyk dodał kreatywności drużynie. I właśnie to on rozmontował defensywę Elche w 74 minucie. Wspaniale podanie Kangina między liniami trafilo do Lato. Hiszpan minąl bramkarza i trafił do pustej bramki. 2:1.

Tym razem wydawało się, że Gracia wprowadził zmiany trafne i na czas. Manu Vallejo, który wszedl na boisko razem z Kanginem mógł wyrównać. Napastnik otrzymał świetne długie podanie i prawie zdobył gola. Niestety strzał był za słaby i obrońca gospodarzy zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Elche obroniło wynik 2:1.