Był taki mecz #9

Bartłomiej Płonka | 29.04.2020; 16:05

Awans do fazy pucharowej - Genoa 1:2 Valencia

W sezonie 2009/10 o awansie do fazy pucharowej Ligi Europy decydowała ostatnia kolejka grupowa. Wówczas Valencia wybrała się do Włoch na starcie z Genoą.

Szanse na wyjście z grupy zachowywały Valencia, Lille oraz Genoa. "Nietoperzom" do awansu wystarczało zdobycie jednego punktu w Italii i tego celu byli bliscy po pierwszej połowie. Tuż przed zejściem do szatni, w doliczonym czasie gry, Joaquin dośrodkował z rzutu wolnego niemal z połowy boiska w pole karne. Tam, strzałem głową z około piętnastu metrów, będąc tyłem do bramki rywali zaskoczył Bruno Saltor! Tym samym Los Ches objęli prowadzenie.

ZOBACZ SKRÓT SPOTKANIA GENOA - VALENCIA

Gospodarze odpowiedzieli kilka chwil po wznowieniu gry, gdy do wyrównania doprowadził Crespo. Ostatnie minuty to szalona wymiana ciosów, która w 85. minucie przyniosła Valencii rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak David Villa, który uderzył mocno po ziemi, ale obok słupka. El Guaje zrehabilitował się za to na sekundy przed końcem. Napastnik przechwycił piłkę po fatalnym podaniu bramkarza rywali, minął go i strzałem do pustej bramki ustalił wynik pojedynku na 2:1!

Ostatecznie do fazy pucharowej awansowała Valencia i francuskie Lille. W 1/16 finału podopieczni Unaia Emerego odprawili Club Brugge, a rundę później stoczyli dramatyczny bój z Werderem Brema, który opisywaliśmy miesiąc temu.