Pierwsza wygrana w nowym sezonie

Karol Kotlarz | 01.09.2019; 19:02

Karne dają zwycięstwo

Valencia na swój pierwszy komplet punktów w LaLiga musiała czekać do trzeciej kolejki ligowej. Podopieczni Marcelino pokonali Mallorkę 2:0 po dwóch trafieniach z rzutów karnych w wykonaniu Daniego Parejo.

Ze względu na kontuzje Solera i Picciniego, od początku spotkania na boisku mogliśmy oglądać Ferrana na prawym skrzydle, zaś na boku defensywy rozpoczął Wass. Pierwsze minuty nie wskazywały na łatwą przeprawę dla gospodarzy, zaś Mallorce brakowało szczęścia pod bramką „Nietoperzy”. W ósmej minucie meczu strzał Salvy Sevilli obronił Cillessen, jednak piłka trafiła pod nogi Budimira, który mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę.

Ataki Valencii nie przynosiły rezultatu. Jedną z groźniejszych była akcja zakończona strzałem rzez Gameiro, jednak uderzenie minęło bramkę. Słabą postawę Los Ches wykorzystywali goście, którzy po raz kolejny byli bliscy zdobycia gola, po tym jak Lago Júnior będąc na skrzydle zszedł z piłką do środka i oddał strzał, który zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Cillessena. W odpowiedzi uderzeniem z dystansu popisał się Dani Parejo. Niestety, piłka poszybowała tuż obok słupka.

Kilka minut przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę w pole karne Mallorki wpadł Francis Coquelin. Francuz był nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońcę, a arbiter nie miał żadnych wątpliwości – rzut karny! Do piłki postawionej na jedenastym metrze podszedł Dani Parejo i swoim strzałem otworzył wynik spotkania! 1:0!

Po zmianie stron Valencia śmielej ruszyła do ataku. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Ferran, jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Chwilę później, po składnej akcji gospodarzy zakończonej strzałem Rodrigo, golkiper rywali znów musiał interweniować. W 55. minucie meczu w polu karnym Mallorki ręką zagrał Lago Júnior, co wychwycił arbiter i zarządził rzut karny. Ponownie to Dani Parejo stanął przed szansą na zdobycie gola. Kapitan Valencii nie pomylił się z jedenastu metrów i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 2:0!

Marcelino dokonał pierwszej zmiany – za Rodrigo na boisku pojawił się Maxi Gómez. Mallorca ruszyła do odrabiania strat - strzałem głową popisał się Lago Júnior, na szczęście ponad bramką. Boisko opuścił Ferran, a w jego miejsce pojawił się Czeryszew, wnosząc nieco ożywienia do ofensywy, która wrzuciła niższy bieg. Na boisku pojawił się też, przy ogromnej owacji ze strony publiczności na Mestalla, Kang-in Lee, zmieniając Gameiro. Młody Koreańczyk już po chwili pokazał próbkę swoich umiejętności, śmiało radząc sobie w starciu z dwójką rywali.

Pomimo prób zdobycia bramki przez piłkarzy Mallorki, wynik nie uległ już zmianie. Valencia po raz pierwszy w tym sezonie wygrywa mecz ligowy. Następne spotkanie odbędzie się po przerwie na reprezentacje. 14 września w wyjazdowym meczu rywalem „Nietoperzy” będzie FC Barcelona.