OFICJALNIE: Álex Blanco w Realu Saragossa

Michał Muszyński | 09.07.2019; 14:28

Wypożyczenie napastnika

Valencia przedłużyła umowę z Álexem Blanco o kolejny rok i zdecydowała się jednocześnie wypożyczyć młodego zawodnika do Realu Saragossa na następny sezon.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF osiągnęła porozumienie z Álexem Blanco w sprawie przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 roku. Piłkarz po sfinalizowaniu porozumienia z Realem Saragossa, będzie grał w aragońskiej drużynie na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2020 roku.

Umowa między urodzonym w Benidorm 20-latkiem a Valencią obowiązywała dotychczas do końca czerwca przyszłego roku. „Nietoperze” pragną, by młody napastnik zbierał doświadczenie w seniorskim futbolu, stąd idea wypożyczenia go do Realu Saragossa. Blanco drugą połowę minionego sezonu rozegrał w barwach Deportivo Alavés, gdzie wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach, przebywając na boisku jedyne 14 minut (dziewięć minut w przegranym 0:3 meczu z Realem Madryt oraz pięć minut w wygranym 3:1 spotkaniu z Gironą).

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: valenciacf.com