„Damy z siebie wszystko do ostatniej minuty”

Mateusz Nowacki | 09.05.2019; 18:14

Przedmeczowa konferencja obrońcy

Na przedmeczowej konferencji José Gayà opowiedział m.in o wyciągniętych wnioskach z pierwszego spotkania, podobieństwach do półfinału LE z 2014 r. oraz o przygotowaniach Valencii.

Wiadomość dla fanów

Mestalla z pewnością odegra fundamentalną rolę w tym meczu. Potrzebujemy kibiców i jestem pewien, że nas nie zawiodą. Damy z siebie wszystko, aby dotrzeć do kolejnego finału. Drużyna wyjdzie z zamiarem wygranej, zobaczymy skład grający na dużej intensywności chcący osiągnąć kolejny finał.

Podobieństwa do półfinału z Sevillą z 2014 r.

Byłem tam. Po wyniku 2:0 jaki Sevilla osiągnęła w pierwszym meczu, pamiętam, że zespół był pewny odwrócenia tego wyniku. Brakło nam do tego dwóch minut. W końcu najważniejszą rzeczą jest wierzyć, że to możliwe i my piłkarze w to wierzymy. Takie jest rozwiązanie, inaczej nie gralibyśmy meczu. Mestalla będzie z nami i my będziemy potrzebować kibiców. Jesteśmy 90 minut od kolejnego finału, ale wiemy jak trudno będzie tam dotrzeć.

Szanse na pierwszy finał

Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę się tu dalej rozwijać. Lubię spoglądać na obecną sytuację, mamy szansę zagrać w kolejnym finale. Jestem skupiony na tym, żeby rozegrać dobry mecz przy wsparciu Mestalla – to będzie miało fundamentalne znaczenie. Jestem przekonany, że będą naszym dwunastym zawodnikiem. Damy z siebie wszystko do ostatniej minuty. Musimy spróbować awansować.

Przygotowanie

Nie jest łatwe panować nad takimi emocjami. Doświadczyłem kilku spektakularnych powitań na Mestalla i są to momenty pełne emocji, ale to coś co motywuje każdego. Energia jaką nam przekazują jest pozytywna i w takim nastroju musimy wyjść na boisku i zagrać.

Wnioski po pierwszym meczu

Nauczyliśmy się, że musimy być skoncentrowani przez 90 minut. Nie możesz się wyłączyć nawet na moment. Musisz zagrać każdą minutę tak, jakby miała być ostatnią. Jeśli się zdekoncentrujemy, to przeciwnik strzeli bramkę, ponieważ mają bardzo dobrych graczy. W każdej minucie musimy mieć zmysły w gotowości. Musimy spróbować wygrać każdy pojedynek. Będziemy stroną, która z dużą ochotą szuka bramki przeciwnika.

Kategoria: Wywiady | Źródło: valenciacf.com | LasProvincias