Marcelino: „Mamy ambitnych zawodników”

Mateusz Nowacki | 08.03.2019; 19:07

Pomeczowa konferencja trenera

Po zwycięstwie z Krasnodarem, na pomeczowej konferencji pojawił się trener Marcelino. Opowiedział w niej m.in o przebiegu spotkania, cieszynce Rodrigo, absencji Parejo oraz o formie Guedesa.

Wynik

Kiedy w 25. minucie wygrywasz 2:0, myślisz, że wynik drugiej połowy jest już rozstrzygnięty, ale uważam, że w drugiej połowie powinniśmy zrobić więcej. Jesteśmy usatysfakcjonowani z pierwszych 35-ciu minut, które być może były najlepsze w całym sezonie, ale było wiele rzeczy, które powinniśmy poprawić w drugiej połowie.

Brak rozstrzygnięcia

Z perspektywy pierwszej połowy, wiedzieliśmy co chcemy osiągnąć, ale w drugiej połowie nie napieraliśmy czy nie utrudnialiśmy Krasnodarowi stwarzania szans. Wykorzystali sytuację, która powstała po błędzie, ale byliśmy słabi przy grze piłką. To dla nas pożyteczne doświadczenie, zobaczyć, że mecz trwa 90 minut. Wynik jest teraz otwarty.

Euforia

Jeżeli po wygranych w dwóch meczach z rzędu damy się ponieść emocjom, to nie będzie to mądre posunięcie. Ostatnio graliśmy wiele spotkań i były momenty trudności i zmęczenia – fizycznego i psychicznego.

Absencja Parejo w rewanżu

Musimy zaakceptować sytuacje w futbolu, niezależnie od tego czy są spowodowane kontuzjami czy zawieszeniami. Zagramy bez Parejo, więc zastąpi go ktoś, kto udowodni swoja wartość. Nie będziemy słabszym zespołem z powodu utraty jednego zawodnika. Zawsze staramy się wygrywać. Jeśli pojedziemy tam z zamiarem bronienia wyniku to przegramy tak jak wynik 1:0 pozwoli im nas wyeliminować. Musimy zagrać tak jak dzisiaj w pierwszych 35-ciu minutach. Musimy grac inteligentnie i stwarzać okazje na zdobycie goli.

Cieszynka z Rodrigo

To coś naturalnego. To spontaniczna reakcja Rodrigo po strzeleniu bramki. Jestem mu wdzięczny. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale i też z pozostałych piłkarzy, którzy cierpią od początku sezonu. Mamy ambitnych zawodników, którzy tworzą wspaniałą grupę. Nie zapominajmy, że dzisiaj wygraliśmy.