Valencia w finale Pucharu Króla!

Bartłomiej Płonka | 28.02.2019; 23:02

Los Ches powalczą o trofeum

Po jedenastu latach Valencia ponownie zagra w finale Pucharu Króla! Blanquinegros po emocjonującym spotkaniu półfinałowym ograli Real Betis 1:0, a jedyne trafienie zapewnił im Rodrigo Moreno. Tym samym 25 maja podopieczni Marcelino znajdą się przed szansą zdobycia trofeum, a ich rywalem będzie obrońca tytułu, Barcelona.

Przed spotkaniem przejeżdżający przez miasto autokar z piłkarzami, motywowały ogromne tłumy kibiców, jednocześnie pokazując, że wszyscy liczą na historyczny awans do finału Copa del Rey. W składzie, jaki do gry desygnował Marcelino nie było niespodzianek. Tradycyjnie dla meczów w Pucharze Króla, pomiędzy słupkami stanął Jaume, kontuzjowanego Garaya zastąpił Roncaglia, a w ataku oglądaliśmy duet Gameiro-Rodrigo. Przed spotkaniem chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w tygodniu, Waldo Machado.

Pierwsze kilkadziesiąt minut spotkania odbywały się pod dyktando Betisu. Goście, którzy wobec wyniku pierwszego spotkania musieli zdobyć bramkę na Estadio Mestalla, nieprzerwanie gościli pod polem karnym Jaume. Golkiper „Nietoperzy” musiał sobie radzić z groźnymi uderzeniami sprzed szesnastki, gdy zaskoczyć go próbowali Canales czy Joaqiuin. Najbliżsi szczęścia za to byli Mandi, który oddawał strzał głową, oraz Jese, lecz tym razem ponownie na posterunku był portero Valencii.

Gospodarze przetrwali pierwszą połowę, w której momentami przewaga posiadania piłki na korzyść ekipy z Andaluzji wynosiła nawet około 80 do 20 procent. Valencia nieskutecznie próbowała kontrować i mimo kilku zrywów, do momentu zejścia na przerwę „Nietoperzom” nie udało się zagrozić bramce Betisu.

Po zmianie stron, od samego początku, widoczne było ożywienie w poczynaniach u piłkarzy Marcelino. Bardzo szybko udało się potwierdzić to ważnym golem, który oznaczał ogromny krok w kierunku awansu! W 56 minucie Piccini świetnym podaniem obsłużył wbiegającego w pole karne Gameiro, ten dojrzał znajdującego się po drugiej stronie Rodrigo, zagrał górą wzdłuż bramki, a Hiszpanowi nie pozostało nic, jaki wpakować futbolówkę do sieci! 1:0!

Przyjezdni doszli do siebie około 75 minuty. Ostatni kwadrans momentami przypominał prawdziwy szturm na bramkę Jaume, ale ostatecznie udało się obronić korzystny wynik! O obronie, na której skupił się Marcelino świadczyła zmiana Diakhaby`ego, który na murawie zastąpił Kevina Gameiro. Oprócz Francuza na placu gry pojawili się jeszcze Czeryszew i Carlos Soler.

Po jedenastu latach Valencia ponownie zagra w finale Pucharu Hiszpanii. Jednocześnie będzie to też pierwsza szansa na trofeum Marcelino, który do tej pory zawsze zatrzymywał się na rundach półfinałowych. 25 maja, Benito Villamarín — rozpoczynamy odliczanie!