Mecz bez historii

Karol Kotlarz | 10.02.2019; 18:14

Bez bramek na Mestalla

Po niezbyt porywającej grze, jaką pokazali kibicom zawodnicy Valencii i Realu Sociedad, spotkanie kończy się ostatecznie podziałem punktów. To już trzynasty remis „Nietoperzy” w lidze.

Marcelino zdecydował o aż pięciu zmianach względem ostatniego ligowego starcia z Barceloną. Szansę debiutu otrzymał wypożyczony z Celty Facundo Roncaglia. Pierwszy kwadrans meczu upłynął dość spokojnie, pod znakiem walki w środku pola. Dopiero po tym czasie padł pierwszy strzał, za sprawą Januzaja. W odpowiedzi uderzenie głową Kondogbii obronił Rulli. Goście próbowali zaskoczyć jeszcze Neto strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Januzaja, jednak bezskutecznie. W końcówce pierwszej połowy Neto ponownie zmuszony był do interwencji, tym razem po uderzeniu Oyarzabala. Wszelkie próby zdobycia bramki przez obie drużyny spełzły na niczym, w związku z tym po 45 minutach na tablicy wyników widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron poczynania Valencii stały się bardziej składne, efektem czego była akcja, po której na listę strzelców mógł wpisać się Mina, jednak minął się z piłką. Z dystansu zaskoczyć bramkarzy próbowali Illarramendi oraz Kondogbia, bez rezultatu. Dwukrotnie bliski pokonania golkipera gości był Kevin Gameiro. Najpierw Francuz był bliski zamknięcia dośrodkowania Gayi, zaś po chwili jego strzał głową poszybował nad poprzeczką.

Na placu gry zameldował się Rodrigo, zmieniając Minę, a jego wejście rozruszało nieco poczynania ofensywne Valencii. Główne zagrożenie ze strony gospodarzy pochodziło po stałych fragmentach gry. I tak, tuż obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową strzelał Roncaglia. Kilka minut później Rodrigo mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego główka minimalnie minęła słupek bramki gości. Ten sam zawodnik próbował zaskoczyć golkipera Realu Sociedad strzałem z dystansu, jednak bramkarz był na posterunku.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, na boisku pojawił się Guedes, zmieniając Czeryszewa. Portugalczyk mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie z końcówki spotkania poszybowało wysoko nad bramką gości. Groźną sytuację do zdobycia gola miał z kolei Sandro, jednak w ostatniej chwili Gayà zablokował jego strzał. W doliczonym czasie gry Piccini popisał się uderzeniem z dystansu, które sprawiło problemy bramkarzowi drużyny przyjezdnej.

Pomimo intensywnej drugiej części spotkania, kibice na Mestalla nie zobaczyli bramek, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejne spotkanie „Nietoperze” rozegrają w ramach Ligi Europy, a przeciwnikiem będzie Celtic.