Pierwszy krok w stronę finału

Bartłomiej Płonka | 07.02.2019; 23:08

Remis na Benito Villamarín

Real Betis prowadził z Valencią już 2:0, jednak Los Ches nie złożyli broni i ostatecznie wydarli cenny remis na boisku rywala. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Dienis Czeryszew, a następnie na 2:2 wyrównał Kevin Gameiro. Przed rewanżem na Mestalla w lepszej sytuacji wydają być się zatem podopieczni Marcelino.

Valencia wystąpiła najsilniejszym możliwym składem. Pomiędzy słupkami, jak zwykle w meczach Copa del Rey, wystąpił Jaume Doemench.

Przez pierwsze kilkanaście minut piłkarze Marcelino dali rywalom jasny znak — nie chcemy szybko stracić gola. Skomasowana defensywa Valencii nie pozwalała miejscowym na wiele, a ci chociaż mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, to nie potrafili przebić się pod bramkę Jaume. I tak, powoli, do ofensywnych działań przystąpili „Nietoperze”. Najpierw bliski pokonana Joela był Rodrigo Moreno, a chwilę później, po rzucie rożnym piłka trafiła w poprzeczkę po strzale Miny.

Valencia dała się natomiast zaskoczyć w końcówce pierwszej części gry. Najpierw Los Ches postraszył Guardado, ale chwilę później piłka ugrzęzła już w siatce. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego futbolówkę w pole karne zacentrował Canales, ta trafiła do Sidneia, który zgrał do Lorena Morona. 25-latek całą akcję zakończył strzałem do pustej bramki, 1:0 dla gospodarzy.

Kilka minut po wznowieniu gry Verdiblancos prowadzili już 2:0. Gola olimpijskiego, a więc bezpośrednio po rzucie rożnym, strzelił Joaquin, który w ten sposób zupełnie zaskoczył Jaume. Bramkarz Valencii starał się w ostatniej chwili interweniować, ale po szybkiej analizie VAR arbiter wskazał na środek boiska.

Rezultat 0:2 był beznadziejnym dla Valencii. Marcelino szybko zareagował i na plac gry posłał Geoffreya Kondogbię oraz Kevina Gameiro. Właśnie ten drugi walnie przyczynił się do zdobycia bramki kontaktowej w 70 minucie gry. Były snajper Atletico otrzymawszy podanie w pole karne dojrzał wbiegającego Czeryszewa, a Rosjanin po zagraniu głową wpakował piłkę do siatki! 1:2.

Kolejne minuty były wymianą ciosów, jednak nieco bardziej pachniało trafieniem wyrównującym. Bardzo bliski szczęścia ponownie był Dienis Czeryszew. Skrzydłowy znów po dośrodkowaniu Gameiro próbował zaskoczyć przeciwka uderzeniem głową, ale tym razem futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

W doliczonych trzech minutach „Nietoperze” zdołali postawić na swoim! Po szybkiej akcji piłka trafiła na lewą stronę do Rodrigo Moreno. Hiszpan znalazł idealnie wbiegającego w pole karne Gameiro, który po podaniu od kolegi wygrał pojedynek z obrońcą i pokonał Joela stając się bohaterem spotkania! 2:2!

Bramkowy remis i to 2:2 wydaje się być bardzo dobrym przed rewanżem na Mestalla. Valencia kolejny raz w przeciągu ostatnich dni pokazała charakter, nieustępliwość i grę do końca. Drugie starcie za trzy tygodnie w Walencji!