Mateusz Nowacki | 06.01.2019; 17:19

Pomeczowa wypowiedź Marcelino

W pomeczowej wypowiedzi Marcelino odniósł się m.in do złego stanu murawy, nowej formacji oraz przebiegu spotkania.

Przebieg spotkania

To, co nas dzisiaj spotkało, ma wytłumaczenie, które jest zarówno trudne, jak i proste: Rozpoczęliśmy grę bardzo dobrze, na boisku, które nie nadawało się gry w piłkę nożną. Połowa powierzchni była zamarznięta. Musieliśmy grać na niej, ponieważ przystała na to najlepsza liga na świecie. Straciliśmy bramkę z rzutu rożnego i wiedzieliśmy, że to jeden z mocnych punktów Alavès. Mieli dwa rzuty rożne, po których padły dwie bramki.

Zespół dobrze zareagował przy stanie 1-1. Szansa na 2-1 była w momencie kiedy sędzia doliczył dodatkowe minuty. Powinniśmy oczywiście lepiej zachować się w obronie. W drugiej połowie, mimo że dominowaliśmy w posiadaniu piłki, nie stworzyliśmy klarownych szans na zdobycie bramki. Dzisiaj trudno było grać w piłkę nożną.

Gra przeciwko Alavés

Alavés mnie nie zaskoczyło. To zespół, który dobrze się broni, jest mocny ze stałych fragmentów gry, z których zdobywa gole i robią to dobrze. Właśnie dlatego są tam, gdzie się obecnie znajdują. Znaliśmy ich mocne strony, ale nie byliśmy w stanie im przeciwdziałać. Smutno mi, jestem rozczarowany tym, jak poradziliśmy sobie przy stałych fragmentach gry. Nie pokryliśmy ich dobrze i dlatego przegraliśmy.

Stan murawy

Uważam, że mecz nie powinien zostać rozegrany. W Anglii klimat jest o wiele surowszy, niż u nas. Nigdy nie widziałem połowy zamarzniętego boiska tak jak dzisiaj. To nie jest wymówka, powtarzam, ale jeśli chcemy być najlepszą ligą, musimy zająć się tymi rzeczami. Piłkarze przypominali tancerzy i myślę, że w 2019 roku istnieją rozwiązania, które mogą temu zapobiec.

Błędy po stałych fragmentach

Kiedy wynik jest tak wyrównany, zespół musi być skuteczny w tym obszarze, a my w nim nie byliśmy. Nie pamiętam żadnej sytuacji Alavés, która nie była po stałym fragmencie gry. Każdy mecz będzie wyrównany, ponieważ nie zdobywasz 15 lub więcej bramek. Z ławki widziałem, że zdominowaliśmy spotkanie, podczas gdy Alavés miał trzy szanse.

3-5-2

Wybraliśmy takie ustawienie ponieważ myśleliśmy, że będą grać bezpośrednio – bez naszej wiedzy na temat stanu boiska. Myśleliśmy, że będziemy kontratakować Alavés mając zawodników, którzy są bardzo dobrzy w powietrzu. Nie mając naturalnego defensywnego pomocnika, będziemy mogli umieścić większą ilość piłkarzy w tej części boiska, aby uzyskać przewagę liczebną z drugiej piłki.

Kategoria: Wywiady | Źródło: valenciacf.com