Wydarte trzy punkty na koniec roku

Bartłomiej Płonka | 23.12.2018; 14:09

Piccini daje zwycięstwo w samej końcówce

Valencia przez większość spotkania z Huescą przeważała, jednak po pierwszych 45 minutach gry prowadziła zaledwie 1:0 po golu Parejo. W drugiej części goście wyrównali po rzucie karnym i wszystko wskazywało na to, że Los Ches kolejny raz podzielą się punktami z rywalem. W 93 minucie szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił jednak Cristiano Piccini i tym samym podopieczni Marcelino zakończyli rok wygraną!

Kontuzje Kondogbii oraz Coquelina spowodowały, iż Marcelino zdecydował się przesunąć do środka pola Daniela Wassa. Oprócz zmiany pozycji dla Duńczyka, w wyjściowym zestawieniu obyło się bez większych niespodzianek.

Valencia od początku spotkania miała przewagę nad boiskowymi wydarzeniami i przyniosło to owoce już w 25 minucie. Po akcji lewą stroną piłka trafiła do będącego w polu karnym Rodrigo, który podał do Czeryszewa, a ten tuż przed linią końcową boiska wycofał futbolówkę do nadbiegającego Daniego Parejo. Kapitan Valencii, chociaż zaliczył nieczyste uderzenie, to strzałem z dziesięciu metrów dał „Nietoperzom” prowadzenie! 1:0.

Niewiele brakowało, a goście szybko doprowadziliby do remisu. Przy dośrodkowaniu w szesnastkę pomyłkę zaliczył Piccini, piłka trafiła do dobrze ustawionego Melero, lecz na wysokości zadania stanął Neto. Jednakże optyczna przewaga była po stronie gospodarzy, jednak znakomicie pomiędzy słupkami spisywał się również golkiper Hueski, Santamaria. W końcówce pierwszej odsłony bramkarz gości spektakularnie wybronił strzał głową Santiego Miny z kilku metrów!

33-latek w bramce przyjezdnych błyszczał także po zmianie stron. Kilkanaście minut po wznowieniu gry Santamaria wyciągnął mocny płaski strzał Carlosa Solera! Pomocnik Valencii był za to antybohaterem akcji w 72 minucie, gdy bezmyślnie sfaulował rywala w polu karnym i Huesca nieoczekiwanie uzyskała rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Cucho Hernandez. 1:1 i konsternacja na Mestalla.

Pomimo całkiem dobrego meczu ze strony Valencii, gospodarze byli o krok od tego, by przegrać cały pojedynek. Po rzucie rożnym uratowała ich poprzeczka, a kilka chwil później atakujący beniaminka nie wykorzystali sytuacji dwa na jeden, gdy piłkę na własnej połowie stracił Dani Parejo. Tymczasem w poszukiwaniu zwycięskiej bramki Marcelino na plac gry posłał Ferrana Torresa i Michy`ego Batshuayia.

Jak się okazało, walka do końca opłaciła się i w doliczonym czasie gry, dokładnie w 93 minucie Los Ches wbili przyjezdnym decydującą bramkę! Po zgraniu piłki przez Rodrigo Moreno z piętnastego metra huknął Cristiano Piccini i po jego mocnym uderzeniu piłka ugrzęzła w siatce! Na Mestalla euforia, 2:1!

Valencia wygrała trudny mecz i chociaż tydzień temu wydawało się, że okres dwóch tygodni przerwy spędzi w dolnej połowie tabeli, to teraz wywindowała się na ósmą pozycję. To jednak wciąż zbyt mało, celem jest przecież pierwsza czwórka.