Wygrana na koniec grupowych zmagań w LM

Bartłomiej Płonka | Karol Kotlarz | 12.12.2018; 23:37

Manchester ograny na Mestalla

Po całkiem niezłym spotkaniu Valencia pokonała Manchester United 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Carlos Soler oraz Phil Jones, który zaliczył gola samobójczego.

Szkoleniowcy obu ekip dali szansę gry wielu zmiennikom. I tak, Marcelino dokonał aż ośmiu zmian w porównaniu z poprzednim ligowym meczem z Sevillą, dając szansę kilku obrońcom oraz postawił na Jaume między słupkami bramki „Nietoperzy”.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wydawali się kontrolować przebieg spotkania. W 17 minucie spotkania akcję prawym skrzydłem przeprowadził duet Piccini – Mina. Ten ostatni wrzucił piłkę w pole karne, gdzie głową wybił ją Jones. Futbolówka trafiła pod nogi Carlosa Solera, który płaskim strzałem w długi róg pokonał Romero. 1:0!

Rywale Valencii przeprowadzili kilka minut później składną akcję, zakończoną strzałem Juana Maty. Na drodze piłki stanął jednak Diakhaby, a goście sygnalizowali sędziemu zagranie futbolówki ręką. Los Ches nie ustawali w próbach podwyższenia wyniku spotkania. Aktywny był Soler, a dogodną okazję do zdobycia gola zmarnował Batshuayi. W odpowiedzi Manchester mógł wyrównać po rzucie rożnym, jednak strzał Pogby minął bramkę.

Zaledwie minutę po zmianie stron Valencia podwyższyła wynik meczu. W środku pola piłkę miał Soler, który długim podaniem po ziemi wypuścił Batshuayia. Belg naciskany był przez Phila Jonesa, który popełnił błąd i wybijając piłkę wślizgiem pokonał własnego bramkarza. 2:0!

Podopieczni Mourinho starali się odrobić straty, jednak ich poczynania nie przynosiły rezultatu. Ożywienie w ich grze spowodował wprowadzony Rashford. Groźny strzał z dystansu oddał dobrze znany na Mestalla Andreas Pereira, jednak piękną paradą popisał się Jaume. Szansę miał też Pogba, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów golkiperowi „Nietoperzy”. Marcelino dał szansę zmiennikom: na murawie pojawili się Garay, Ferran i Rodrigo w miejsce odpowiednio Lato, Czeryszewa i Miny.

Kilka minut przed końcem spotkania goście cieszyli się ze zmniejszenia rozmiarów porażki, po przeprowadzeniu składnej akcji w polu karnym Valencii. Z linii końcowej boiska piłkę wycofał Lingard, ta trafiła do Younga, który dośrodkował wprost na głowę Marcusa Rashforda, a ten pokonał Jaume. 2:1.

Szansę na zdobycia gola w końcówce miał też Juan Mata, próba była jednak nieudana. Do zmiany wyniku już nie doszło, więc mecz zakończył się rezultatem 2:1. Valencia zajęła ostatecznie trzecie miejsce w grupie, które pozwoli jej na grę w Lidze Europy.