Spadek formy Mestallety

Karol Kotlarz | 19.10.2018; 21:54

Punkt w trzech ostatnich meczach

Podopieczni Miguela Grau notują w ostatnim czasie zniżkę formy. Po porażce z Badaloną na początku miesiąca, rezerwy przegrały w kolejnym meczu z Lleidą oraz wyrwały punkt Hérculesowi.

Lleida – Valencia Mestalla 2:0 (0:0)

7 października ligowym rywalem rezerw była drużyna Lleidy, dotychczas niepokonana w trwającym sezonie. Goście zaczęli mecz intensywnie, a dogodną okazję do zdobycia gola zmarnował Fran Navarro. Piłkarze Mestallety próbowali zagrozić bramce gospodarzy zwłaszcza po stałych fragmentach gry, zaś zawodnicy Lleidy zastosowali taktykę gry z kontry. W drugiej części spotkania obie drużyny przystąpiły do ataku. Już od pierwszych minut drugiej połowy sporo pracy miał Cristian Rivero. W 70 minucie meczu było już 1:0 dla gospodarzy. Piłkarze Lleidy wykorzystali błąd defensywy przy wyprowadzeniu piłki, ta trafiła do Pedro Martina, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

Podopieczni Miguela Grau próbowali odpowiedzieć na stratę gola, jednak próby kończyły się niepowodzeniem. Zawodnicy rezerw Valencii domagali się odgwizdania rzutu karnego za faul na Álexie Blanco; arbiter jednak nie użył gwizdka. Kilka minut później było już 2:0. Tym razem błąd popełnił Cristian Rivero, a potknięcie golkipera wykorzystał Alpha Bakayoko. Spotkanie zakończyło się porażką rezerw Valencii 0:2.

Skład Mestallety: Cristian Rivero; Carlos Badal, Fernando Roman, Hugo Guillamón, Álex Centelles; Uros Racic, Miki Muñoz, Pascu, Álex Blanco, Pablo Jiménez, Fran Navarro.

Grali również: Merentiel oraz Esquerdo.

Valencia Mestalla – Hércules CF 0:0

Kolejnym rywalem rezerw był liderujący w tabeli zespół Hércules CF. Goście od początku meczu narzucili swoje tempo, co przełożyło się na groźne akcje w wykonaniu Emany i Carlosa Martineza. W odpowiedzi ból głowy defensorom drużyny przyjezdnej sprawiał Fran Navarro. Podopieczni Miguela Grau próbowali również zagrozić bramce rywali po stałych fragmentach gry. Najlepszą tego typu okazję miał Fernando Román po dośrodkowaniu Kangina Lee, jednak jego strzał został sparowany na rzut rożny.

Początek drugiej części spotkania przypominał start pierwszej – oba zespoły starały się szybko wyjść na prowadzenie. W 55 minucie meczu goście dwukrotnie przetestowali formę Cristiana Rivero, ten jednak nie dał się pokonać. W odpowiedzi okazje do zdobycia gola mieli Kangin Lee oraz Álex Blanco, ale obaj nie potrafili strzelić bramki. Drużyna Hérculesa również próbowała zmienić wynik za sprawą najbardziej aktywnego na boisku Carlosa Martineza, jednak bez skutku.

W 86 minucie meczu czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Merentielu otrzymał stoper gości, Pol Bueso. Wszyscy zgromadzeni na stadionie domagali się od arbitra odgwizdania rzutu karnego, jednak sędzia uznał, że zawodnik był faulowany przed linią wyznaczającą pole karne. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Skład Mestallety: Cristian Rivero; Carlos Badal, Fernando Roman, Guillem Molina, Álex Centelles; Marco Valero, Kangin Lee, Esquerdo, Álex Blanco, Pascual Alba; Fran Navarro.

Grali również: Pablo Jiménez oraz Merentiel

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque Valencia