Pierwsza porażka przed startem sezonu

Karol Kotlarz | 28.07.2018; 21:22

PSV Eindhoven 2:1 (2:1) Valencia CF

W trzecim sparingu tego lata podopieczni Marcelino po raz pierwszy poznali smak porażki. Spotkanie z PSV kończy się wygraną holenderskiego zespołu 2:1. Bramkę dla „Nietoperzy” zdobył Soler, zaś gole dla gospodarzy były autorstwem de Jonga oraz Pereiro z rzutu karnego.

Marcelino wybrał silny wyjściowy skład, w którym znaleźli się kluczowi w poprzednim sezonie zawodnicy, a także dwaj nowi gracze – Wass oraz Piccini. Pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie piłkarze PSV, kiedy to strzał oddał Gaston Pereiro. Uderzenie minęło jednak bramkę strzeżoną przez Neto. W odpowiedzi po rzucie rożnym strzał głową oddał Jeison Murillo, lecz Zoet nie miał problemów z obroną. Z dystansu zaskoczyć golkipera gospodarzy próbował Kondogbia, ale jego strzał po ziemi minął bramkę. Po 25 minutach z powodu urazu boisko musiał opuścić Gaya, zastąpił go Lato.

W 26. minucie meczu długie podanie z defensywy otrzymał Rodrigo Moreno. Hiszpan opanował futbolówkę, zagrał ją do znajdującego się w polu karnym Carlosa Solera, który oddał strzał na bramkę PSV. Uderzenie odbiło się od interweniującego obrońcy gospodarzy i zmyliło Zoeta. Piłka w siatce, 0:1!

Do odrabiania strat ruszyli gracze PSV, czego efektem był strzał Bergwijna, obroniony przez Neto. Chwilę później było już 1:1. Rzut rożny wykonywali gospodarze, wrzutka trafiła na głowę Luuka de Jonga, który wygrał przepychankę z Garayem i pokonał bramkarza Valencii. 1:1.

Podopieczni Marcelino próbowali zdobyć drugą bramkę, jednak strzały Rodrigo i Parejo mijały światło bramki. W 39. minucie spotkania w polu karnych „Nietoperzy” Murillo nieprzepisowo zatrzymał de Jonga, a arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Gaston Pereiro. 2:1.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:1. Na drugą część spotkania Marcelino przygotował dwie zmiany – na murawie pojawili się Jaume i Diahkaby, którzy zastąpili odpowiednio Neto i Murillo. W 53. minucie meczu okazję do wyrównania miał Rodrigo Moreno, jednak został uprzedzony przez interweniującego Zoeta. W odpowiedzi składną akcję przeprowadzili gracze PSV, na bramkę strzelał Bergwijn, jednak Jaume zdołał obronić strzał.

Szansę gry dostali rezerwowi: Vezo, Racić, Ferran, Zaza oraz Montoya, którzy zastąpili Garaya, Parejo, Solera, Rodrigo i Picciniego. Kilka minut później okazję na pokazanie się dostali młodzi gracze Valencii: Kangin Lee i Jordi Escobar, którzy zmienili Kondogbię i Minę.

Okazję do wyrównania stanu meczu stworzył Ferran, który po dwójkowej akcji z Zazą, ruszył w stronę pola karnego, został uprzedzony przez defensorów PSV, po chwili przejął piłkę, nabił stopera gospodarzy i tylko interwencja golkipera uratowała holenderski zespół przed golem samobójczym. W doliczonym czasie gry bramce Valencii zagroził Bergwijn, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Pretemporada: PSV EINDHOVEN – VALENCIA CF 2:1 (2:1)

Bramki: Soler (26’, 0:1; de Jong 34’, 1:1; Pereiro 40’ k. 2:1)

PSV: Zoet; Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño; Hendrix, Rosario, Pereiro; Malen, De Jong, Bergwijn.

Valencia CF: Neto; Piccini, Garay, Murillo, Gayà; Kondogbia, Parejo, Carlos Soler, Wass; Rodrigo, Santi Mina

Zagrali również: Jaume, Lato, Vezo, Racić, Ferran, Zaza, Montoya, Kangin Lee i Jordi Escobar.

Kategoria: Składy | Źródło: valenciacf.com | Levante-emv