Kangin Lee świętuje 17. urodziny

Mateusz Nowacki | 19.02.2018; 21:19

Co słychać u Południowokoreańskiego solenizanta?

Obiecujący pomocnik obchodzi dzisiaj 17. urodziny. To dobry moment, by przyjrzeć się jego rozwojowi i przyszłości w pierwszej drużynie Valencii CF.

Kangin Lee to obecnie największa perła z Paterny. Zawodnik rozpoczynał karierę w Valencii od najniższej klasy rozgrywkowej i szturmem zdobywa uznanie na kolejnych szczeblach drużyny z Mestalla. W czerwcu pomocnik dołączył do Juvenil A, gdzie z miejsca stał się wiodącą postacią drużyny. Dobre występy w niższej klasie rozgrywkowej zaowocowały kilkoma powołaniami do Valencii Mestalla – drużyny rezerw Valencii. Zawodnik wystąpił w pięciu spotkaniach, notując na boisku łącznie 97 minut.

Ostatni tydzień dla Kangina był niezwykle intensywny. W piątek pomocnik został zaproszony na trening z pierwszą drużyną „Nietoperzy”. Nie jest to jednak pierwsze tego typu zaproszenie. Marcelino coraz częściej posyła zawodnika na trening z pierwszą drużyną, w nadziei by przyczyniły się one do rozwoju Kangina.

„Kangin to zawodnik, w którym Valencia pokłada duże nadzieje. Jest bardzo młody, czasami trenuje z nami. Postaramy się mu pomóc i będziemy oczekiwać od niego dobrej gry w przyszłości.” – powiedział Marcelino.

W sobotę Lee dostał szansę na grę w Valencii Mestalla. Pojawił się on na boisku w 76. minucie i jawnie przyczynił się do wygranej nad UE Llagosterą. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Fran Navarro, a mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W niedzielę przyszła pora na spotkanie w zespole Juvenil A. Drużyna prowadzona przez Mistę wygrała spotkanie z UCAM Murcia 2:1, a Kangin Lee rozegrał pełne 90 minut.

Kategoria: Ogólne | Źródło: ElDesmarque