Derby dla Valencii

Karol Kotlarz | 11.02.2018; 22:40

Zła passa przełamana

Po sześciu kolejnych porażkach podopieczni Marcelino tym razem schodzą z boiska z kompletem punktów. Valencia wygrywa w derbowym spotkaniu przeciwko Levante 3:1. Bramki dla Los Ches zdobyli Mina, Vietto i Parejo z karnego, zaś dla gości trafił Postigo.

Na derbowe spotkanie Marcelino dokonał kilku zmian w porównaniu do spotkania z Barceloną. I tak, na murawie zameldowali się m.in. Gonçalo Guedes, Carlos Soler czy Santi Mina, który stworzył duet napastników z Luciano Vietto.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga gospodarzy. Pierwszy strzał na bramkę Levante oddał już w 2. minucie Dani Parejo z rzutu wolnego, jednak Oier nie miał problemów z obroną. Uderzenia na bramkę gości w pierwszych minutach meczu oddali też Mina i Soler, jednak oba poszybowały nad bramką.

Bardzo aktywny pod bramką Levante był Mina, który w 16. minucie spotkania otworzył wynik. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Parejo, a hiszpański napastnik mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał głową, który trafił do siatki. 1:0!

Radość z prowadzenia nie potrwała jednak długo. Minutę później rzut rożny krótko wykonali zawodnicy Levante, piłka trafiła do niekrytego w polu karnym Postigo, który uderzeniem nogą pokonał Neto. 1:1!

W kolejnych minutach podopieczni Marcelino próbowali zdobyć drugą bramkę jeszcze przed przerwą, jednak pomimo licznych prób ze strony Guedesa, Gayi czy Miny, który trafił w poprzeczkę, nie udało się zmienić wyniku. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Po zmianie stron do głosu doszli goście, którzy stworzyli kilka groźnych okazji. Uderzenia Piera czy Postigo nie trafiły w światło bramki. W 64. minucie meczu Levante powinno prowadzić 2:1, po tym jak po rzucie rożnym drogę do siatki znalazł Coke. Arbiter bramki jednak nie uznał, doszukując się faulu na Gayi. Powtórki pokazały, że obrońca gości nie popełnił przewinienia.

Valencia odpowiedziała akcją prawą stroną boiska. Carlos Soler pognał z futbolówką między dwoma obrońcami gości i oddał strzał, który Oier odbił na bok. Piłka trafiła do Miny, który przy dobitce zderzył się z obrońcą Levante, upadł i musnął futbolówkę głową, następnie ta trafiła pod nogi Vietto, który wbił ją do pustej bramki. 2:1!

Kilka minut później przejęcie piłki w środkowej strefie boiska i kontratak zakończył się groźnym strzałem Kondogbii. Uderzenie obronił jednak Oier. Marcelino zdecydował, że na murawie pojawią się Coquelin i Zaza, którzy zmienili odpowiednio Kondogbię i Vietto. W końcówce spotkania Valencia miała dwie groźne sytuacje – w obu przypadkach za sprawą duetu Guedes-Mina. Ten ostatni oddał dwa strzały – jeden trafił w słupek, drugi obronił golkiper Levante.

Pod koniec meczu w polu karnym gospodarzy nieprzepisowo – zdaniem sędziego – został zatrzymany Simone Zaza. Do jedenastki podszedł kapitan Los Ches, Dani Parejo, który zamienił jedenastkę na gola. 3:1!

Wygrana w derbowym spotkaniu z Levante zakończyła fatalną serię sześciu meczów bez wygranej. Dodatkowo jest to 1200. zwycięstwo w historii występów Valencii w Primera División.

LaLiga, 23. kolejka

VALENCIA CF – LEVANTE UD 3:1 (1:1)

Bramki: Mina (16’, 1:0), Postigo (17’, 1:1), Vietto (65’, 2:1), Parejo (89’ k., 3:1) Valencia CF: Neto, Montoya, Ruben Vezo, Gabriel Paulista, Gayà, Parejo, Kondogbia (73’ Coquelin), Carlos Soler (90’ Maksimovic), Guedes, Santi Mina, Vietto (78’ Zaza).

Levante UD: Oier Olazábal, Coke (87’ Boateng), Roberto, Sergio Postigo, Antonio Luna, Lukic (72’ Roger), Ivi, J. Campaña, Doukouré (72’ Bardhi), Morales, Pazzini.