Ukarina zdemolowana, David Villa strzela

Matej | 14.06.2006; 16:57
David Villa podobija serca wszystkich Hiszpanów. W dzisiejszym meczu Grupy 'H' z Ukrainą, nasz goleador potrzebował zaledwie 55 minut, by dwa razy wpisać się na listę strzelców. Co ciekawe, obie bramki Villa zdobył ze stałych fragmentów gry. Hiszpania pewnie wygrała 4:0.

Wynik konfrontacji otworzył już w 13 minucie Xabi Alonso. Strzałem głową po rzucie rożnym pomocnik Liverpoolu pokonał golkipera rywali. Cztery minuty później kolejny cios Ukraińcom zadał 'El Guaje' Jego strzał z rzutu wolnego dość szczęśliwie odbił się od muru, co całkowice zmyliło Shovkovskiy'ego. Tuz po przerwie nasz supersnajper wykorzystał jedenastkę, po faulu Vaschuka na Fernando Torresie. Villa miał szansę na ustrzelenie hat-tricka, lecz jego strzał z pięciu metrów w sam środek bramki pewnie wybronił Shovkovskiy. Chwilę poźniej, żegnany brawami 'El Guaje' opuścił plac gry na rzecz Raula. Na boisku pojawił się również David Albelda, który zmienił Xabiego Alonso. Wynik spotkania na 4:0 dla Hiszpanów ustalił w 81 minucie Fernando Torres.

Przez całe 55 minut Villa aktywnie uczestniczył w grze. Jeszcze w pierwszej połowie mógł zdobyć drugą bramkę, lecz jego strzał zablokowali defensorzy z Ukrainy. Co ważne, wizytówka naszego klubu rozpoczęła spotkanie jako skrajny prawoskrzydłowy. W środku ataku walczył Torres, a z lewej strony grał Luis Garcia.

Czekamy na kolejne bramki Davida na tegorocznym Mundialu. Amunt Guaje !!!

Kategoria: | Źródło: własne