W zakończonym przed chwilą spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 17, reprezentacja Hiszpanii pokonała Rosję 3-0 po trafieniach Aarona, Bojana Krikcia i Marcosa Gullóna. Wychowanek Valencii przebywał na boisku niemal pełne 80 minut i pokazał się z bardzo dobrej strony, strzelając pierwszego gola i wypracowując drugiego.

Hiszpanie przewodzą w swojej grupie z dwoma zwycięstwami na koncie. W pierwszym meczu podopieczni Juana Santistebana rozgromili zespół gospodarza turnieju Luksemburg 7-1, a Aaron grał w tym meczu przez 40 minut i zdobył dwie bramki.

Składy obu drużyn:

Hiszpania: Sergio Asenjo; Roberto García, Guillem Savall, César Ortiz, Ramón Soria; César Azpilicueta (Cristian Vergara, min.5Cool, Marcos Gullón, Ignacio Camacho, José Hermosa (Bojan Krkic, min.41); Aarón Ñíguez (José Baena, min.78) i Rubén Ramos.

Rosja: Evgeni Pomazan; Artem Samsonov, Sergei Morozov, Anton Vlasov, Roman Amirkhanov; Vadim Gagloev (Pavel Mochalin, min.58, Semen Fomin, Amir Kashiev, Igor Gorbatenko (Aleksandr Marenich, min.64); Dmitri Ryzhov i Aleksandr Prudnikov (Evgeni Korotaev, min.49).

Bramki:
1-0, min.57. Aarón Ñíguez.
2-0, min.63. Bojan.
3-0, min.73. Gullón.

Arbiter: Bjorn Kuipers (HOL). Upomniał żółtą kartką Ñígueza (Hiszpania)oraz Amirkhanova, Vlasova i Mochalina (Rosja)

Stadion: Alphonse Theis de Hesperange. 250 widzów

Kategoria: | Źródło: własne